Kokį modemą pasirinkti ?

KOKĮ MODEMĄ PASIRINKTI?

Toks klausimas natūraliai kyla nusprendus naudotis mobiliuoju internetu. Padėsime Jums nepasiklysti plačioje modemų pasiūloje. Modemų modelių yra tikrai labai daug, bet tai tik dėl operatorių gausos. Modemų kategorijos vos kelios:

GREITIS. Jei pagrindinėse mobilaus interneto naudojimo vietose ryšys prastas ar šokinėjantis tarp 3G ir EDGE technologijų, Jums tikrai užteks 3,6 mbps spartos modemo. Jei pagrindinės naudojimosi vietos yra didžiuosiuose miestuose, rekomentuotumėm 7.2 mbps ar spartesnius modemus. Tinklo aprėptis nuolat plečiama, kita vertus skirtumas tarp modemų kainų nėra didelis.

Preliminariai, interneto spartą Lietuvoje galite pasitikrinti operatorių žemėlapiuose:

BITĖ

TELIA

TELE2

Šios kategorijos modemus rasite ČIA.

JUNGTIS IŠORINEI ANTENAI. Jei modemas yra pagrindinis Jūsų interneto šaltinis, ryšys “šokinėja” ar norite jį sustiprinti, Jums reikia Huawei modemų su lizdu išorinei antenai. Ryšio stiprinimas priklauso nuo daug faktorių, kurių svarbiausias yra Jūsų vietovė, t.y. atstumas iki bazinės stoties. Turime keletą antenų variantų, parinksime Jums tinkamiausią.

Šios kategorijos modemus rasite ČIA.

BALSO FUNKCIJA. Kai kuriuose Huawei modemuose yra galimybė aktyvuoti skambinimo funkciją. Pvz.: Modeme įdėta įprasta Pildyk SIM kortelė. Užsisakote dabar galiojantį planą SKAMBUTIS už 5 lt/mėn. Pridedate 2 Lt už internetą ir turite 1 GB duomenų ir skambinate nemokamai visiems PILDYK draugams. Operatorių akcijos nuolat keičiasi, taigi galite išsirinkti tinkamiausią.

Šios kategorijos modemus rasite ČIA.

INTERNETO DALINIMAS. Jei interneto reikia ne vienam įrenginiui, t.y. keliems kompiuteriams, telefonui, iPodui ar bet kuriam kitam įrenginiui internetą naudojančiam per WiFi, Jūs turite 2 galimybes: Huawei E58xx klasės modemas maršrutizatorius arba įprastas modemas + router’is interneto dalinimui. Abu variantai turi savų pliusų ir minusų. Jei aktualus internetas keliems kompiuteriams, padėsime išsirinkti Jums optimaliausią.

Šios kategorijos modemus rasite ČIA.